Lymfatická masáž chodidel

Reflexní masáž lymfatického systému podle Hanne Marquardt

Vedle krevního oběhu máme v těle i systém lymfatických (mízních) cév. Lymfatické cévy odvádějí z tkání vodu, nahromaděné toxické látky atd. Volný odtok mízy je nezbytný pro odstranění nežádoucích látek z tělních tkání. Jeho zablokování vede k postupnému hromadění tekutin a vzniku otoku tzv. lymfodému.

Reflexní terapie lymfatického systému podle Hanne Marquardtje manuální lymfatická drenáž prováděná na ploskách chodidel, nártech a lýtkách. Využívá speciálních pomalých jemných hmatů napomáhajících zprůchodnění a pročištění lymfatických cest, zrychlení odtoku lymfy a tudíž i k hloubkovému pročištění celého organismu. Navazuje na obecné zásady reflexologie (u nás Jiří Janča, Beáta a Julius Patakyovi).

Masáž upravuje rovnováhu množství tekutin v jednotlivých částech těla. Má vliv na stres a emoce člověka, napomáhá vyrovnání a uklidnění psychiky, mohou se „vyplavit“ potlačené emoce, způsobující somatická onemocnění.  Dále se využívá především k detoxikaci organismu, posílení imunitního systému, napomáhá při léčbě celulitidy, akné, otoků, kloubních potíží, urychluje rekonvalescenci, regeneraci poškozených tkání atd. 

Předností lymfatické masáže je ošetření celého těla během 1 sezení, viditelné výsledky již po první masáži a skutečnost, že tato masáž má kromě vážných onemocnění jen velmi málo kontraindikací.

Dle aktuálního zdravotního stavu klienta doporučuji sérii masáží, jednotlivé masáže je vhodné opakovat v kratším časovém období po sobě.